Maria di Poli, Grappa Biologica 70cl

47,40 

Marjasort

, ,

Riik

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 1395 Kategooria:

Kirjeldus

Maria di Poli on ametlikult esimene orgaaniline grappa maailmas. Viinamarjade kasvatamisel ja ka destilladi valmistamisel rakendatakse vaid orgaanilisi põhimõtteid. Maria valmistamiseks kasutatud tooraine on destilleeritud “bain-marie” pott-ahjuga (vaakumahi), kogu protsessi kontrollib Bios Sertifitseerimisamet 23814 – CE 834/2007 seadusandluse alusel.

Legendi järgi oli Moosese õde Maria alkeemik, kes leiutas traditsioonilise “bain-marie” destilleerimismeetodi. Maria di Poli grappa on valmistatud põhiliselt Merlot, Cabernet Sauvignon ja Corvina viinamarjadest, mis on kasvanud Veneto piirkonnas. Jook destilleeritakse käsitööna väikese partiidena, katkematu protsessina “bain-marie” ahjus vaakumkeskonnas. See meetod võimaldab destilleerida madalamal temperatuuril, kogu protsessi on võimalik palju täpsemini kontrollida, valmival destillaadil säilib tuntavalt rohkem värskust ja ta on maitselt pehmem ja elegantsem kui traditsiooniline grappa.

Maria di Poli aroomis on tunda värskelt niidetud muru, valgeid lilli, värskust ja õrna muskust. Maitse on soe, täidlane, elav, samas väga pehme ja elegantne. Serveerida temperatuuril 10-15 kraadi.