Macan Clasico, Rioja DOC, Bodegas Benjamin de Rothschild & Vega Sicilia 75cl

59,60 

Marjasort

Riik

Aasta

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 1488 Kategooria:

Kirjeldus

Vega Sicilia on Hispaania prestiižeim veinimõis, mida hellitavalt kutsutakse ka Hispaania “First Growth’iks”. Väga vähestel on nii eriline ajalugu nagu neil. Veinimaja asutati 1864. aastal ja alates 1982. aastast kuulub see Álvarezi perekonnale, kes on mahukate investeeringutega selle veinimõisa täiesti uuele tasemele viinud. 

Macán on Vega Sicilia ja Baron Benjamin de Rothschildi (Lafite Rothschild) ühisprojekt Rioja Altas. Esimene aastakäik oli 2009.

Kaks partnerit ostsid 70 eri omanikult üle 90 hektari hoolikalt valitud veiniaedu, kus veinipuude vanus on 25-80 aastat. Veiniaiad asuvad San Vicente de la Sonsierras (Rioja Alta). Veinivalmistamise meeskond on Vega Siciliast. 

Macán Clásico viinamarjad korjatakse käsitsi. Kääritamine toimub terasmahutites. Malolaktiline kääritamine toimub 30% ulatuses tammevaatides. Vein laagerdub uutes ja aasta vanustes Prantsuse tammevaatides 15 kuud. Enne müügile tulekut puhkab vein veel pudelis 18 kuud.

Macán Clásico on stiililt väga elegantne, pehme ja kergesti joodav. Vein on küps kohe joomiseks, aga vananemispotentsiaal on kuni 15 aastat. Valmistatud ca 70.000 pudelit. 

Vaata ka Vega Sicilia grupi teisi veine: Único Reserva EspecialUnicoValbuena 5º, Alion ja Oremus.

Guia Penin 94 p
Tim Atkin 94 p

2018 Macan Clasico, Rioja DOC, Bodegas Benjamin de Rothschild & Vega Sicilia