La Mar, Rias Baixas DO, Bodegas Terras Gauda 75cl

38,90 

Marjasort

, ,

Riik

Aasta

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 1424 Kategooria:

Kirjeldus

La Mar on ainulaadne vein, kuna seda valmistatakse suures osas Caino Blanco viinamarjadest. 15% moodustab Albarino ja Loureiro. Caino Blanco on O Rosali piirkonnale omane viinamarjasort, kuid tänapäeval on ta peaaegu väljasurnud. Huvitav fakt on ka see, et Terras Gauda veinimaja toodab rohkem kui 90% sellest sordist kogu piirkonnas ning La Mar on turul ainuke vein, mis on valmistatud peamiselt Caino Blanco’st.

Caino Blanco on väga madala saagikusega ning viinamarjakobarad ja marjad on väga väiksed. Caino Blanco annab veinile hea struktuuri, happesuse ja värskuse. Viinamarjad koristatakse oktoobri esimestel päevadel kui nad on ideaalses küpsuses. Viinamarjade leotus oli tavalisest pikem, kestes 10 tundi 13 kraadi juures. Peale käärimist on vein terasmahutites settega kontaktis 3 kuud. Kokku laagerdub vein terasmahutites 4.5 kuud ning pudeldati 2011 juuli.

Aroom on eriline, tunda on värskelt lõigatud muru, küpseid troopilisi puuvilju nagu mango, ananass ja virsikud. Maitse on täidlane, ümar ja kreemjas, aga samas Caino Blanco’le omaselt värske happega. Järelmaitse on väga pikk ning esile kerkivad herbid ja küpsed puuviljad. Serveerida 10 kraadi juures. Kogu toodang 15 000 pudelit.