I Quercioli, Lambrusco Grasparossa DOC Amabile, Medici Ermete 75cl

10,30 

Marjasort

Riik

Aasta

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 1919 Kategooria:

Kirjeldus

See kergelt magus ja mahlakas (Amabile) punane vahuvein on valmistatud parimatest Lambrusco Grasparossa viinamarjadest, mis tulevad Modena piirkonnast. Maksimaalne saagikus on madal, 14 tonni hektari kohta. Viinapuud kasvavad väga savisel pinnasel.

Värvuselt on vein rubiinpunane. Aroomis on tunda puuviljasust ja värskust. Maitselt on vein magus, puuviljane, elav ja heas balansis. Jääksuhkrut on 51 grammi liitri kohta.Parim tarbimisaeg on noorelt, 1-2 aasta jooksul ning ideaalne serveerimistemperatuur on 8-10 kraadi. Toitudest sobib tüüpiliste Emilia Romagna toitudega (külmad liha baasil valmistatud eelroad, erinevad singid, pastad ja tugevamad lihahautised).

Medici Ermete veinimaja on üle 100 aasta vana perefirma, mida praegu juhib Medici pere 4. põlvkond. Veinimajale endale kuulub umbes 60 hektarit aedu, mis asuvad Emilia Romagna parimas piirkonnas (Lambrusco Reggiano D.O.C.), veinimaja ise asub paari kilomeetri kaugusel Gaida linnakeses. Piirkond asub Enza jõe orus, kus pinnas on põhiliselt kruusane. Medici Ermete veinimaja on tuntud kõrge kvaliteedi poolest, olles ainuke Lambrusco tootja, kes Itaalia tunnustatud veiniteatmikus Gambero Rosso viimased aastad „kolm klaasi” on saanud.

Paarkümmend aastat tagasi otsustas Emilia Reggio üks vanimaid Lambrusco tootjaid Ermete Medici enda parimate veinide jaoks ise viinamarju kasvatada. Enne osteti viinamarju kohalikelt kasvatajatelt. See oli äärmiselt suur samm, sest see võimaldas tõsta kvaliteeti ka veiniaedades. Medici parimate veinide puhul on saagikus 30-40% madalam kui DOC regulatsioonid nõuavad.
Esmane käärimine on traditsiooniline – veinivirre („must”) suunatakse vertikaalsetesse terasmahutitesse, kus pärm muudab suhkru alkoholiks ning veini leotatakse nahkadega kontaktis mõnda aega, et saada rohkem värvi ja aroomi. Seejärel vein filtreeritakse ja suunatakse autoklaavi, kuhu lisatakse natuke veinivirret. Tänu suhkru lisandumisele jätkub käärimine, aga seekord kogutakse toodetud CO2 kokku. Vastavalt sellele missugust lambruscot tehakse (kuiv või magus), lastakse käärimisel jätkuda või lõpetetatakse ära enne kui kõik suhkur on muutunud alkoholiks. Kui vein on juba pudelis, viiakse läbi ka lühike pastoriseerimine, et vältida allesjäänud suhkru taaskäärimist.