Ferdinand’s Dry Riesling Vermouth 50cl

27,30 

Marjasort

Riik

Aasta

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 1659 Kategooria:

Kirjeldus

Ferdinand’s on nime saanud kunagise Preisi kuningriigi metsniku Ferdinand Geltzi järgi, kes muuhulgas oli ka praeguseks kogu Saksamaa ühe parima veinimaja Zillikeni (VDP Mosel-Saar-Ruwer) üks rajajatest.

Ferdinand’s Saar Dry Vermouth on valmistatud käsitööna väikeste partiidena ning on esimene Rieslingu baasil valmistatud vermut maailmas. 

Selle vermuti valmistamiseks kasutatakse Riesling Trocken veini, mis tuleb Saksamaa ühe parima veinimaja Zillikeni hinnatud Saarburger Rausch veiniaiast. Selle partii puhul on tegu 2015 aastakäiguga. Saarburger Rauschi aiale tüüpiline mineraalsus annab sellele vermutile suurepärase happesuse struktuuri ning meeldiva mõruduse. Lisaks kasutatakse koirohtu ning oma valduste ürte ja taimi.

Tulemuseks on meeldivalt kerge ja elegantne vermut, mis sobib ideaalselt kokteilidesse ning iseseisvalt aperitiivina. 

Ferdinand’si loojateks on Dorothee Zilliken (omanimelisest veinimajast Saarburgis) ning Andreas Vallendar (Avadis Distellery omanik ja master distiller). Vallendari perekond on käsitöö napsude destilleerimisega tegelenud alates 1824. aastast ning 11 hektari suurune Zillikeni veinimaja on auhinnatud veine valmistanud juba 270 aastat.

Pudel on suletud naturaalse korgiga.

Vaata lisaks ka Ferdinand’s Saar Dry Gini ning loe nende kohta pikemalt Gin Lovers ajakirjast.