El Puntido, Rioja DOC, Vinedos de Paganos 75cl

68,20 

Marjasort

Riik

Aasta

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 1437 Kategooria:

Kirjeldus

El Puntido on väike eraldi seisev veiniaed Páganos-Laguardia külakeses Rioja Alavesa veinipiirkonnas. Viñedos de Paganos veinimõisa valdusel. Valmistatkse vein 100% Tempranillo viinamarjast. Veinipuud on rohkem kui 35 aastat vanad, istutatud 1975. aastal, keskmine saagikus 30 hl/ha kohta ja aed asub 600 meetri kõrgusel merepinnast, pinnase koostises rohkesti savi. Viinamarjad korjatakse oktoobri keskel käsitsi ning selekteeritakse hoolikalt.

Enne käärimist toimub matseratsioon 5 päeva 6 kraadi juures. Käärimine kestab 10 päeva 29-31 kraadi juures. Peale käärimist on veinivirre kestadega kontaktis (“post-fermentative maceration”) 22 päeva. Malolaktiline käärimine leiab aset tammevaadis. Vein laagerdub uues Prantsuse tammes 18 kuud, järelküpsemine 4 kuud.

Vein on jõuline ja kontsentreeritud, tanniinsus on selgesti tuntav, kuid struktuur on velvetine ja ümar. Erakordselt värske ja elav, hea vürtsikus. Maitses mustad marjad ja puuviljad nagu mustsõstar (cassis) ja tume ploom, lisaks kuivatatud ürdid, värskelt röstitud kohvi, kerge suitsune nüansss, suurepäraselt integreeritud tammevanilje. Järelmaitse kauakestev ja elegantne, peen tammevanilje. Serveerida 18 kraadi juures poolküpse lihaga ja erinevate hautistega.

Wine Advocate 94 p
Tim Atkin 94 p
Guia Penin 94 p

Veinikelder on ehitatud oma valduselt leitud kividest.