Core Bianco, Campania IGT, Montevetrano 75cl

25,40 

Marjasort

,

Riik

Aasta

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 1983 Kategooria:

Kirjeldus

Core on Montevetrano uus valge vein (2015 oli esimene aastakäik), mis tõlkes tähendab süda. Vein on valmistatud 50% Fiano ja 50% Greco viinamarjadest, mis pärinevad osalt mõisa enda aedadest ning osalt ka Benevento ümbruses paiknevatelt viinamarjakasvatajatelt, kes teevad aastaringselt koostööd Montevetrano veinimeistri Riccardo Cotarellaga, kes on üks enimhinnatud veinimeistreid Itaalias.

Kääritamine toimub terasmahutites, kus ka Core Bianco laagerdub settega kontaktis 8 kuud. Aastane kogutoodang on vaid 15 000 pudelit.

Toitudest sobib ideaalselt valgete lihadega (kana jne), erinevate kaladega (ka tuuna, mõõkkala jne), vürtsikate toitudega ja pehmete kreemiste juustudega. Serveerida 10-12 kraadi juures.

Vaata ka Core Rosso ja Montevetrano esiveini siit, siit ja siit.

Montevetrano butiikveinimaja asub Campania maakonnas Napolist lõunas. Tänaseks on Montevetrano (esivein) saavutanud juba kultusveini staatuse ja tänu veini stiilile ning pikaealisusele on Montevetranot ka tihtipeale “Lõuna- Itaalia Sassicaiaks” kutsutud. Montevetrano on alati Itaalia ja kogu maailma veinikriitikute poolt saanud suure tunnustuse osaliseks. Peaaegu iga aasta on Montevetrano ka Itaalia Top 100 punaveinide nimekirjas.

James Suckling 91p (2016)