Chateau Montus “La Tyre”, Madiran AC 75cl

158,00 

Marjasort

Riik

Aasta

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 801 Kategooria:

Kirjeldus

Alain Brumonti Chateau Montus’i ja Chateau Bouscassé võrreldakse Prantsusmaa absoluutsete tippmõisadega nagu Ausone, Cheval Blanc, Pétrus, Latour, Lafite-Rothschild, Margaux, Yguem ja Haut Brion (Andrew Jefford ajakirjast Decanter). Prantsusmaa veiniteatmik Bettane & Desseauve loeb Alain Brumonti mõisasid top 5 Prantsusmaa veinimaja hulka („edela Prantsusmaa Pétrus”). Steven Spurrier on öelnud: „Alain Brumonti veinid on samal tasemel, mis Chateau Latour ja teised maailma parimad veinid”.

1979 päris Alain Brumont oma isalt Chateau Bouscassé. Kaks aastat hiljem ostis ta Chateau Montusi. Alain Brumont omab 230 hektarit veiniaedu, millest 110 hektarit on Chateau Montus’is, mis asub Madiran AOC järskudel nõlvakutel, kus on rohkesti suuri veerkivimeid.

Mõisa kõige kuulsam vein La Tyre on valmistatud 100% Tannat viinamarjadest. Käärimine kestab 4 nädalat tammemahutites. Vein laagerdub 16 kuud uutes tammevaatides. Vein on massiivne, rikkalik ja jõuliselt intensiivne. Tunda on mustsõstart, tumedat ploomi ja musta kirssi. Tanniinid on tugevad, aga samas elegantselt balansseeritud. Lõppmaitses on tunda kardemoni ja eksootilisi vürtse. Veini vananemispotentisaal on äärmiselt pikk. Vein vajab kindlasti dekanteerimist. Serveerida 18 kraadi juures.

Wine Spectator 94 p