Barolo DOCG, Coppo 75cl

91,50 

Marjasort

Riik

Aasta

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 1334 Kategooria:

Kirjeldus

Coppo on üks vähestest veinimajadest kellel on luba valmistatada ja pudeldada Nebbiolo viinamarjast valmistatud veini väljaspool Barolo DOCG rangelt kaitstud tootmispiirkonda, seda puhtalt ajaloolistel põhjustel kuna need aiad on olnud Coppo pere omanduses juba rohkem kui 100 aastat.

Coppo Barolo on valmistatud 100% Nebbiolo viinamarjadest, mis pärinevad Castiglione Falletto ümbrusest. Viinamarjaaiad asuvad 250 meetri kõrgusel merepinnast, aedade pinnases leidub kaltsiumirikast savi ja kruusa, lisaks ka liiva ja kiltkivi. Viinamarjad koristatakse käsitsi septembri alguses, valitakse kõige parimad ja küpsemad viinamarjad, mis korjatakse väikestesse 20 kg kastidesse, et välida purunemist oma raskuse all. Viinamarjade leotus koos kestadega kestab ligi 30 päeva, rakendatakse ka marjamahla “üle-pumpamist”, peale käärimise lõppemist toimub 100% malolaktiline käärimine. Vein laagerdub 30 kuud 2500 liitri suurustes Prantsuse tammest vaatides ning pärast villimist veel 6 kuud pudelis.

Värvuselt särav karmiin-punane. Aroomis on tunda kannikesi, küpseid kirsse, lagritsat. Maitse on hästi balansseeritud ja väga elegantne. Toitudest sobib hästi küpsetatud veiselihaga, hautatud vasikalihaga, rikkaliku maitsega lihast hautistega, juurviljadega koos ahjus küpsetatud lambalihaga.

Veinil on väga pikk küpsemispotentsiaal 15 – 25 aastat, soovitatav joomisaken 2022 – 2050. Nooremaid aastakäike võiks kindlasti dekanteerida vähemalt 2 tundi enne joomist, serveerida 16 – 18 kraadi juures Riedel Pinot Noir / Nebbiolo klaasist.