Anthologie de Marjosse “Cuvée Ortolan”, Vin de France 75cl

37,30 

Marjasort

Riik

Aasta

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 693 Kategooria:

Kirjeldus

Chateau Marjosse on Pierre Lurtoni isiklik veinimõis, kus ta igapäevaselt ka elab, Pierre Lurton on Chateau d’Yquem’i ja Chateau Cheval Blanc’i president. Marjosse on ajalooline veinimõis Bordeaux Entre-Deux-Mers piirkonnas, 14 kilomeetri Saint-Emilion’ist. Pierre on viimased 30 aastat Marjosse veiniaedade eest hoolitsenud, enamus nendest on kõik väga vanad, osad istutatud isegi 1920ndatel. Alates 2018. aastakäigust otsustas Pierre alustada mõisas uue põneva projektiga, ta valmistab viite eksklusiivset veini Marjosse parimatest valitud veiniaedadest ja Bordeaux kontekstis ebatavalistest marjasortidest.

Cuvée Ortolan on valmistatud 100% Cabernet Franc viinamarjadest, kohalikud kutsuvad seda marjasorti ka kui “Bouchet” ja seda loetakse elegantsi ja delikaatsuse sümboliks. Veinipuude keskmine vanus on 25 aastat, need on kasvanud veiniaias, kus pinnases on rohke ränikivi sisaldusega savi ja meresetteline lubjakivi. Vein on kääritatud roostevabast terasest mahutites, seejärel 50% veinist on laagerdatud 600 liitri suurustes Bordeaux tammevaatides ja ülejäänud betoonist vaatides, laagerdumine kestab kokku 12 kuud.

Veinil on sädelev karmiinpunane värvus, erksate purpuri varjunditega. Aroom on delikaatne ja väga elegantne, esmajoones tulevad esile punased puuviljad ja marjad, eriti punane sõstar, vaarikas ja metsmaasikas, lisaks vürtside ja piprate noodid. Maitse on väga elegantne, värske ja delikaatsete siidiste tanniinidega, lõppmaitses aromaatne puuviljasus koos õrna taimse nüansiga, mis meenutab iiriseõisi. Veini kogutoodang 5297 pudelit (2018 aasta).