Almirez, Toro DO, Teso La Monja 75cl

38,10 

Marjasort

Aasta

Alkoholisisaldus

Regioon

Riik

Tootja

Tootekood: 1443 Kategooria:

Kirjeldus

Almirez („uhmer”) on valmistatud 100% Tinta de Toro (Tempranillo) viinamarjadest, Valdefinjase ja Toro külade veiniaedadest. Viinapuude vanus on vahemikus 15-65 aastat. Keskmine saagikus on 23 hl/ha (seadusega on lubatud 42 hl/ha). Koristatakse ainult ideaalsels küpsuses olevad viinamarjad ja eranditult käsitsi. Saagi korjamine on oktoobri esimestel nädalatel. Käärimine toimub 8 päeva 26-28 kraadi juures (2 korda päevas ümberpumpamine) ning kõik viinamarjad on 100% vartest eemaldatud. Veinivirre on kestadega kontaktis 20 päeva. Malolaktiline käärimine toimub tammevaatides, millest 30% on uus Prantsuse tamm. Veini laagerdatakse tammevaatides 14 kuud, millest 30% on uus tamm.

Värvuselt on vein rubiinpunane. Aroom on kompleksne, tunda on punaseid marju, vürsti, suitsu, ploomi ja aniisi. Maitselt on vein särtsakas, mineraalne, kreemjas, aromaatne ja väga pika röstise järelmaitsega. Vananemispotentsiaal on 10-15 aastat. Parim serverveerimistemperatuur on 18 kraadi ja soovitav on veini dekanteerida.

Teso La Monja on Egureni veiniperekonna uus projekt Toro D.O. piirkonnas Hispaanias, kuid juba on need veinid saanud ülemaailmse tunnustuse osaliseks. Egureni perekond valis väga hoolikalt veiniaiad, mis asuvad Valdefinjas, Toro ja Villabuena del Puente külades. Neid piirkondi mõjutavad kõige rohkem Duoro jõgi ja Atlandi kliima, kus suved on kuivad ja kuumad ning talved on jäised ja külmad. Veiniaiad on peamiselt liivased, savise alamkihiga (mis on hea veehoidja arvestades vähest sademete hulka). Samuti on pinnases kivirahni, mis päeval endasse soojust kogub ja jahedatelt öödel pinnast soojendab. Teso La Monja veinimaja kasvatab ainult Tina de Toro (Tempranillo) viinamarju ning saagikus on äärmiselt madal (keskmiselt umbes 15 hl/ha, seadusega on lubatud 42 hl/ha), mis võimaldab valmistada väga kontsentreeritud ja kompleksseid veine.

 

“The 2021 Almirez, sourced from La Jara, Villabuena del Puente and Valdefinjas vineyards in Toro, was aged up to 14 months in oak barrels. Garnet in hue. Its ripe aromas feature plums, dried flowers, undergrowth, licorice and garrigue against a cedar backdrop. Dry and rich on the palate, the mild and balanced flow leads to a lasting, juicy, cherry-like finish. The 2021 is a nuanced Toro wine.” Antonio Galloni Vinous 95 points