Albarińo “Abadia de San Campio”, Rias Baixas DO, Bodegas Terras Gauda 75cl

22,70 

Marjasort

Riik

Aasta

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 1406 Kategooria:

Kirjeldus

Terras Gauda veinimaja on loodud 1990. aastal ning asub O Rosal Valley’s, mis on osa Rias Baixas DO’st. Viimane asub Atlandi ookeani ääres Portugalist põhjapool ning seda piirkonda peetakse ideaalseks valgete veinide kasvupiirkonnaks. Veiniaiad asuvad 50-150 meetri kõrgusel merepinnast kus kliima on äärmiselt pehme (keskmine aastane temperatuur on 15 kraadi). See võimaldab toota kõrge suhkrusisaldusega ja natuke madalama happesusega viinamarju kui mujal Rias Baixas’s. Veiniaedade pinnases on suuresti graniit ja kiviklibu.

Terras Gauda omab 87 hektarit veiniistandusi. Saagikus on madal, 6-7 tonni hektari kohta (piirkonna keskmine 11 tonni/hektar). Vein on valmistatud 100% Albarino viinamarjadest, mis on käsitsi koristatud oktoobri alguses. Viinamarjad pärinevad veinimaja kõige kõrgemal asuvast aiast, kus niiskus on väiksem, temperatuur jahedam ning seega viinamarjade küpsemini aeglasem. Viinamarjad pressitakse õrnalt, et esile tuua aroomi. Vein laagerdub ainult terasmahutites.

Aroomis on tunda värskeid valgeid puuvilju, õuna, pirni ning magusaid tsitruselisi (laim, mandariin). Maitse on kuiv, keskmise täidlusega, tunda on värskeid puuvilju. Väga hea tasakaal happesuse ja suhkru vahel, mis annab veinile hea värskuse, puhta ja kauakestva lõppmaitse. Serveerida 10-12 kraadi juures.