Prosecco DOC Treviso Brut, Casa Bianca 75cl

14,40 

Marjasort

Riik

Aasta

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 1719 Kategooria:

Kirjeldus

1906. aastal alustas Manini perekond oma esimeste Glera viinapuude istutamist Montello mägede vahel asuvasse päikesepaistelisse orgu, kus asub tänaseks Conte Loredan Gasparini omanduses olev Azienda Agricola Casa Bianca. Casa Bianca ehk. „valge maja” on saanud oma nime valduse keskel, kõige kõrgema mäetipu otsas asuva suursuguse valget värvi villa järgi, maja akendest võib näha ümberringi kasvavaid veinipuuaedu, kui vaadata lõuna poole, siis on näha Veneetsiat, mis on vaid 40 kilomeetri kaugusel.

Casa Bianca vahuveinide tootmine on väga lähedalt seotud piirkonna traditsioonidega. Veinimaja koosseisu kuulub ligi 30 hektarit veinipuuaedu, millest enamus on Glera viinamari ja mis annab kerget, delikaatset vahuveini, mille iseloom on otseselt seotud Colli Trevigiani pinnase ja ilmastikuga. Casa Bianca Prosecco Brut on piirkonnale tüüpiline vahuvein, mis on valmistatud 100% Glera viinamarjast. Vein on valmistatud nooruslikus ja värskes stiilis, kuid võib üllatada ka kõige tõsisemaid veinitundjaid.

Väga aromaatne vein, maitselt kuiv ja värske, ideaalne vein serveerimiseks restoranides klaasiga koos marineeritud suupistetega, Veneto piirkonna klassikaline kombinatsioon kui “cicchetti veneziani e trevigiani”. Sobib suurepäraselt segamiseks teiste levinud Itaalia aperitiivide või bitteritega. Serveerida 6 – 8 kraadi juures.

Wine Enthusiast 85 p