Pinot Noir “Sin Azufre”, Patagonia, Bodega Chacra 75cl

51,50 

Marjasort

Riik

Aasta

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 1106 Kategooria:

Kirjeldus

Sin Azufre on Bodega Chacra omaniku Piero della Rochetta isiklik “eksperiment” – see on näide, kuidas teha veini ilma teaduse ja tehnika abita, kasutades veini valmistamiseks ainult looduse abi ja kasutades tööriistadena ainult oma nägemisvõimet, lõhna – ja maitsemeelt ja loomulikult mõistust.

Sin Azufre valmistamiseks kasutatud Pinot Noir viinamarjad tulevad 1955. aastal istutatud Cincuenta y Cinco veiniaia parimatelt puudelt. Marjavirde kääritamine toimub 600 liitri suurustes tammevaatides, käärimine algab looduslikult 3-5 päeval, kokku kestab käärimine 15-21 päeva, seejärel suunatakse vein tammevaadisse (marjavirret ei pressita), vein laagerdub 11 kuud osaliselt varem kasutatud tammevaatides (54% kogu veinist) ja osaliselt betoonmahutites (46% kogu veinist).

Veinil on läbikumav kahvatu rubiinpunane värvus. Aroom on äärmiselt värske, puhas puuviljasus, hea marjasus, elav ja energiline, selge ja lilleline. Maitse on pehme, väga balansseeritud, elav ja mänglev, värske mineraalsus, hästi integreeritud pehmed tanniinid.

Väga universaalne toiduvein, sobib võrdväärselt hästi nii kalaroogadega, linnulihast roogade kui ka loomalihast toitudega, nii toorelt kui küpsetatult. Serveerida 14 – 16 kraadi juures ja soovitatav on veini enne serveerimist tunnike dekanteerida.

100% Pinot Noir, 100% naturaalne, filtreerimata, orgaaniline, biodünaamilne ja sulfiidide vaba. Kokku toodetud 9000 pudelit.

“The aromas of blue fruits, lavender and Earl Grey are impressive. Crushed stones, too. Full-bodied, yet so tight and focused with lemon rind and hot stones. Gorgeous freshness, brightness and integrity. One of the ultimate natural wines. Drink or hold. Love.” – 
James Sucklig 97 points.