Mas de Daumas Gassac (Rouge), Saint Guilhem Le Desert IGP 75cl

49,00 

Marjasort

, , , ,

Riik

Aasta

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 718 Kategooria:

Kirjeldus

30 aastaga on Mas de Daumas Gassac veinidest saanud kultusveinid. 1972. aastal ostis Aimé Guibert endale Gassaci orgu suvekodu. Perekonna hea sõber Henri Enjalbert (Bordeaux ülikooli geograafia professor) avastas maja juures olevaid veiniaedu nähes, et selle oru terroir on ideaalne selleks et valmistada grand cru väärilist veini. Nendes veiniaedades on siiani seletamatu punane puudrisarnane pinnas, mis on väga sarnane parimate Burgundia aedade omadega. Lisaks hoiavad muidu väga kuumas piirkonnas jahedat kliimat Gassaci jõgi, lähedal asuvad mäed ning meri.

Mas de Daumas’i veinivalmistamist nõustas kuni oma surmani Bordeaux enoloogide vanameister Emile Peynaud, kes on töötanud kõikide Bordeaux First Growth veinimõisadega. Emile oli tolle hetkeni mänginud olulist rolli maailma parimate veinimõisade ajaloos, kuid ta polnud mitte kunagi olnud mõne suursuguse veini loomise juures ja just tänu sellele oli ta nõus Aimé veiniprojektiga liituma.

Hoolimata sellest, et Mas de Daumas Gassaci veinid on tänu mittelubatud viinamarjasortidele ainult Pays d’Hérault IGP klassifikatsiooniga on paljud veiniasjatundjad – ja kriitikud nimetanud Mas de Daumas Gassac’i mitteametlikult Lõuna-Prantsusmaa ainsaks grand cru’ks. Nii punasel kui ka valgel veinil on väga pikk vananemispotentsiaal. Räägitakse, et Gassac’i piirkonna veinidel on ainulaadne polüfenool, mis aitab veinis pikki aastaid värskust hoida.

Mas de Daumas Gassac Rouge on valmistatud 80% Cabernet Sauvignon viinamarjadest ning 20% on ebatüüpiliste sortide segu: Cabernet Franc, Pinot Noir, Merlot, Tannat, Nebbiolo, Dolcetto jne. Vein laagerdub tammevaatides 18 kuud. Noorena meenutab vein suurepäraseid Bordeaux veine ning vananedes omandab pinnase ja trühvli noodid, mis on omased jällegi küpsetele Burgundia veinidele.