Godello “Sorte O Soro”, Valdeorras DO, Rafael Palacios 75cl

396,50 

Marjasort

Aasta

Alkoholisisaldus

Tootekood: 1493 Kategooria:

Kirjeldus

Palaciose nimi Hispaania veinisõpradele palju tutvustamist ei vaja. Rafael Palacios (Alvaro Palaciose vend) kolis 2004. aastal Riojast Val do Bibei’sse (Valdeorras DO, Galicia), kus ta täna valmistab paljude arvates Hispaania parimaid valgeid veine. Enamus Valdeorrase piirkonna veiniaedadest asuvad all orgudes kus on valdavalt lubakivine pinnas, kuid Rafa omab ainult metsikud, raskesti ligipääsetavaid ja eranditult graniidise pinnasega terrass-veiniaedu ja need paiknevad väga kõrgel merepinnast (650-740 meetrit), kus niigi madalat saagikust ohustavad veel kevadine lumi ja öökülm.

Rafal on 32 väikest veiniaeda (kohalikus dialektis “sorte”), moodustades kokku 24.5 hektarit. Suures enamuses kasvavad seal Godello veinipuud, kuid natuke ka kohalikku Treixadurat. Veinipuude vanus on 20-100 aastat. Kogu töö veiniaias, kaasa arvatud koristus, toimub käsitsi. Veinivalmistamine on orgaaniline ja biodünaamiline (sertifitseerimisprotsessis). Igal aastal teeb Rafa kahte veini – Louro ja As Sortes, kui kõik tingimused on ideaalsed, siis teeb ta ka mõnest üksikaiast eraldi veini Sorte O Soro.

Sorte O Soro on 0.47 ha suuruse üksikveiniaia vein, mis asub 720 meetri kõrgusel merepinnast ja on istutatud 1978. aastal. Kääritamine toimub loodusliku pärmi abil uutes 500-liitri suurustes Prantsuse tammevaatides, kus ka vein hiljem 8 kuud laagerdub.

“…Sorte O Soro has to be among the best white wines ever produced in Spain…I simply cannot think of a better white” Wine Advocate, Luis Gutierrez

Saadavus on väga limiteeritud!