Folle Blance (Non Filtré), 18 Ans d’Age, Bas-Armagnac AC 70cl (Kartongist kinkekarp)

110,90 

Marjasort

Riik

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 1631 Kategooria:

Kirjeldus

Armagnac, mis valmistatud 100% Folle Blance viinamarjadest, mis pärinevad Bas Armagnac AOC’st. Brändi on laagerdunud 18 aastat väikestes tammevaatides ning pudeldatakse otse vaadist ilma filtreerimata 44.8% vol. kangusega. Folle Blanche on vanim marjasort Armagnac ja Cognac valmistamiseks, väga
madala saagikusega ja vajab väga palju hoolt, esineb palju hallitust ja
kokku moodustab umbes 4% kogu tootmisest.

Värvuselt on armagnac merevaigu tooni, kuldsete varjunditega. Aroomis on tunda kondiitriaroome ja vürtsikust. Maitses on tunda puuvilju, rohkelt vürtsikust, lagritsat, tamem vaniljet ja õliseid noote. Ideaalne serveerida nautimiseks õhtusöögi lõpetuseks või sigariga.

Viited esimestele destilleerimistele pärinevad 15. sajandi algusest, mis teeb Armagnacist ühe vanima eau-de-vie kogu Prantsusmaal. Erinevalt Cognac’ist, kus veini destilleritakse kaks korda valmistatakse armagnaci  katkematul destilleerimise meetodil, kus vein pannakse destilleerimisahju ja see väljub sealt protsessi vahepeal katkestamata. Kirjeldatud meetod võimaldab saada põhjalikuma ja laiema maitseteskaalaga destillaadi. Oma suursugususe saavutab noor destillaat pikka aega kohalikes « mustast tammest » vaatides laagerdudes. Kohe pärast destilleerimist suunatakse noor destillaat esialgu uutesse tammevaatidesse ja pärast mõne aasta pikkust perioodi suunatakse see vanadesse tammevaatidesse, mis annavad joogile pehmust, ümarust ja tasakaalu.

Gelas & Fils on pikkade traditsioonidega pereäri, mis asutati 1865. aastal Baptiste Gelas poolt, tänane omanik on tema poeg Pierre Gelas ja ettevõtte juhtimisega tegelevad tema pojad Bertrand ja Philippe. Gelas kuulub vaieldamatult piirkonna parimate tootjate hulka. Toodang realiseeritakse põhiliselt maailma parimates restoranides ja hotellides.