Ferdinand’s Rosé Vermouth 50cl

25,40 

Marjasort

Riik

Aasta

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 1660 Kategooria:

Kirjeldus

UUS TOODE!

Ferdinand’s Rosé Vermouth on valmistatud käsitööna väikeste partiidena ning on esimene Riesling viinamarja veini baasil valmistatud vermut maailmas.

Vermuti valmistamiseks kasutatakse kuiva Riesling veini, mis tuleb Saksamaa ühe parima veinimaja Zillikeni hinnatud Saarburger Rausch veiniaiast, antud partii puhul on tegu 2017 aastakäigu veiniga. Saarburger Rauschi aiale tüüpiline mineraalsus annab sellele vermutile suurepärase happe ning meeldiva mõruduse. Veini leotatakse koos erinevate lillede ja puuviljadega nagu rabarber, granaatõun, punane virsik, mõruapelsin, jõhvikad, leedripuumari ja erinevad õied nagu kannatuslilleõied ja viinamarjaõied.

Tulemuseks on intensiivse roosaka värvusega vermut, aroom on lilleline ja värskelt puuviljane, maitse meeldivalt kerge ja mõrkjas-magus, eristub suurepärane Riesling viinamarja happesus, kerge mõrkjas maitse, mis meenutab mõru-apelsini ja rabarberit, marjade magusus balansserib hästi happeseid-mõrusid nüansse, väga floraalne ja värske järelmaitse. Sobib ideaalselt suvistesse kokteilidesse ning iseseisvalt aperitiivina, väga hea pikendada toonikuga (V&T).

Ferdinand’si loojateks on Dorothee Zilliken (omanimelisest veinimajast Saarburgis) ning Andreas Vallendar (Avadis Distellery omanik ja master distiller). Vallendari perekond on käsitöö napsude destilleerimisega tegelenud alates 1824. aastast ning 11 hektari suurune Zillikeni veinimaja on auhinnatud veine valmistanud juba 270 aastat.

Pudel on suletud naturaalse korgiga.