Es Piu Sole, Primitivo di Manduria DOCG Dolce Naturale, Gianfranco Fino 37,5cl

66,90 

Marjasort

Riik

Aasta

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 1326 Kategooria:

Kirjeldus

Gianfranco Fino ostis 2004. aastal Primitivo di Manduria DOC’s väikese 1.2 hektari suuruse veiniaia. Praegu omab ta 7 hektarit Primitivo viinamarjaaedu. Fino eesmärk on algusest peale olnud saavutada maksimaalne kvaliteet ilma igasuguste kompromissideta. Seejuures pöörab Gianfranco isiklikult tähelepanu ka kõige pisematele detailidele. “Es’i” veinipuud on keskmiselt 50 aasta vanused. Pinnases domineerib punane savi ning veiniaed asub 100 meetri kõrgusel merepinnast. Kõik veinipuud on pookimata („bush planting”) ja Gianfranco ei kasuta ühtegi kemikaali ega väetist.

Gianfranco Fino valmistab ka üliväikese koguse looduslikult magusat veini Es Piu Sole (Piu Sole tähendab tõlkes “rohkem päikest”). Antud juhul jäetakse Primitivo viinamarjad küpsema puule nii kauaks kui võimalik, et saavutada maksimaalne marjade küpsus ja suhkrusisaldus. Marjad korjatakse käsitsi väikestesse kastidesse, seejärel purustatakse ja jäetakse seisma koos kestadega 2 nädalaks, lõpuks suunatakse vein 9 kuuks väikestesse tammevaatidesse.

Veinil on läbipaistmatu rubiinpunane värvus, aroomis intensiivsed üliküpsed puuviljad, must ploom, kirss, järgnevad vürtsid, kakao, kohviuba. Maitse on meeldivalt magus, väga kompleksne ja külluslik, velvetise tekstuuriga, lõppmaitses tunda küpsed puuviljad ja tobacco.

Gambero Rosso 2/3 bicchieri
Veronelli 94 p