Delamain Cognac Grande Champagne Pleiade Revelation Early Landed Vintage 1999 70cl (Kartongist kinkekarbis)

369,00 

Marjasort

Riik

Aasta

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 1636 Kategooria:

Kirjeldus

Early Landed konjakite traditsioon pärineb ajast kui veini ja destillaati saadeti Prantsusmaalt vaatides Inglismaale, kus kaupmehed neid jooke ladudes hoiustasid ja seejärel pudelisse villisid ning edasi müüsid. Üsna varsti avastati, et kui hoida konjakit niisketes ja jahedates mereäärsetes ladudes Londonis, Bristolis ja Liverpoolis, andis see destilladile õrnema ja pehmema iseloomu võrreldes nende destillatidega, mis olid küpsenud Prantsusmaal. Hiljem muutus praktikaks saata kaup Inglismaale juba pudeldatud kujul, kuid Delamain säilitas selle vana traditsiooni ja jätkas vaatides konjaki saatmist Inglismaale.

Early Landed 1999 on äärmiselt ebatavaline konjak. Aastad, mil see jook on küpsenud Suurbritannia keldrites, on andnud destillaadile väga unikaalse maitseprofiili, kuid on siiski säilitanud Delamain’le omase stiili. Viinamarjad on pärit 1999. aasta marjasaagist, jook on destilleeritud aastal 2000 ja samal aastal saadeti jook Bristolisse, kus see küpses niisketes maaalustes ladudes kokku 8 aastat, seejärel saadeti vaat jõe ääres asuvasse laohoonesse Liverpoolis, kus see küpses veel 12 aastat.

Aastal 2020 saadeti vaat tagasi Prantsusmaale Jarnaci, kus keldrimeister seda kannatamatult juba pikki aastaid ootas. Destillaat on küpsenud spetsiaalses 270 liitri suuruses tammevaadis, mis on tüüpiline just Early Landed konjakitele, algselt oli tegemist vana 350 liitri suuruse Limousin tammest vaadiga, mille laudadest ehitati spetsiaalselt uus vaat vaid selle konjaki jaoks. Vana vaat ei anna konjakile nii palju tanniine ja aitab tuua konjakis esile viinamarjade ja terroir omapära, tulemuseks on erakordne destillaat, autentne ja elegantne.

Seda konjakit on hoitud mitmeid aastaid maaalustes niisketes endise õlletehase ladudes ning seejärel vanas laos Mersey jõe kaldal, kus varem hoiti teed. Mõlemas kohas oli kõrge niiskustase, mis harva langes alla 95% ja madal temperatuur, mis varieerus vahemikus 8-12°C, need tingimused aitasid kaasa destillaadi alkoholisisalduse kiiremale kahanemisele ja “angel’s share” oli tunduvalt väiksem kui see oleks olnud Prantsusmaal, tulemuseks ülimalt delikaatne tammevaadi nüanss ja väga hele kuldne värvus.

Värvuselt kahvatu kuld, väga puhas ja särav. Aroom on väga lenduv ja kauakestev, tunda virsikut, litchi ploomi, värsked tsitruste lõhnad segunevad mandli ja kakao nüanssidega. Maitse on ümar, siidine ja suussulav, meenuvad küpsed viigimarjad, delikaatne seedrimänd, äärmiselt kauakestev ja püsiv järelamitse.

Üksikvaat nr. 00/020#3, cask strenght 43,8% vol., aastakäik 1999, kokku toodetud 279 pudelit.