Cortina Zinfandel, Dry Creek Valley, Sonoma County, Seghesio 75cl

55,10 

Marjasort

Riik

Aasta

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 1258 Kategooria:

Kirjeldus

Seghesio Cortina Zinfandel on valmistatud 100% Zinfandel viinamarjasordist. Viinamarjad pärinevad Dry Creek Valley piirkonnast, enamus marju saadakse Cortina nimelisest veiniaiast, lisaks saadakse osa marju ka Chen’s Vineyard veiniaiast, mis on istutatud Tim Seghesio ja tema isa Ed Seghesio poolt 1972. aastal.

Veinimarjad koristatakse käsitsi, septembrikuu jooksul, saagikus on umbes 3700 kg ühelt hektarilt. Marjaleotus kestab tavaliselt 8 – 12 päeva, veinivirde matseratsiooniks ja kääritamiseks kasutatakse 6000 liitri suuruseid pealt avatud roostevabaterasest mahuteid, rakendatakse 100% marjakestade allasurumise meetodil (punch-down). Pärast alkoholkäärimise protsessi lõppemist suunatakse vein 14 kuuks tammevaatidesse, vaatidest 75% on Prantsuse tammest (sellest 1/3 uus tamm) ja 25% Ameerika tammest.

Cortina on Seghesio Zinfandel veinidest alati kõige elegantsem ja lihvitum, balansseeritum ja õhulisem. Värvuselt sügav rubiinpunane, aroomis must kirss, põldmari, tumedad luuviljad, delikaatne valge pipra nüanss. Maitselt pehme, täidlane, rikkalik, õhkub soojust, tunda mooruspuumarju, seedrit ja nelki. Suurepäraselt integreeritud elegantne tanniinsus koos küllusliku puuviljasuse ja meeldiva happesusega.

Parim toidusoovitus selle veini juurde oleks lambakarree või küpsetatud lambakints, samuti sobib hästi hautatud või küpsetatud metsloomaliha (metssiga või hirv) või rikkalik vürtsikas liha-juurviljahautis. Serveerida temperatuuril 16 – 18 kraadi ja võimalusel avada pudel mõned tunnid enne joomist või dekanteerida tunnike. Veini joomisaken on 2020 – 2030.

Wine Spectator 94 p