Champagne Bertrand-Delespierre “Origines Croisées” Premier Cru Extra Brut NV 75cl

82,40 

Marjasort

,

Aasta

Alkoholisisaldus

Regioon

Riik

Tootja

Tootekood: 153A Kategooria:

Kirjeldus

Champagne Bertrand-Delespierre on asutatud 1980. aastal kui abiellusid kahe veinimeistri lapsed, Chantal Delespierre ja Didier Bertrand. Tänaseks on meeskonnaga liitunud ka nende kaks last, Clémence ja Adrien, kes jätkavad oma vanemate tööd ja viivad edasi nende pärandit, samuti on nad toonud kaasa entusiasmi ja uusi ideid Bertrad-Delespierre mõisa arendamiseks. Perekonna kogu töö austab kohalikku terroir’d ja loodust: veinipuude ridade vahel kasvab lopsakas rohi ja taimestik, pinnast haritakse käsitsi, ühtegi keemilist umbrohu – või putukatõrjet ei kasutata, viinapuude kasvutsükklisse sekkutakse vaid äärmisel vajadusel. Clémence ja Adrien on oma aedades alustanud elurikkuse säilitamise programmi ja istutatud on uusi põõsashekke, et kaitsta osasid veiniaedu ilmastiku ja metsloomade eest.

Veinipuude eest hoolitsetakse äärmise hoolega ja need annavad erakordselt rikkalikku saaki. Veinid valmivad aeglaselt ja võimalikult naturaalselt. Kääritamine toimub nii terasest mahutites kui ka 600 liitri suurustes „demi-muids” tammevaatides. Bertrand-Delespierre on Recoltant Manipulant (Grower’s Champagne) ja valdus asub Chamery’s, Montagne de Reims’i südames, 15 kilomeetri kaugusel Reims’i linnast ja 20 kilomeetrit Epernay’st. Veiniaiad asuvad neljas erinevas Premier Crus: Chamery, Ecueil, Villedommange ja Montbré. Kasvatatakse kolme põhilist Champagne piirkonna marjasorti, Chardonnay, Pinot Noir ja Pinot Meunier, kokku 10 hektaril. Veiniaiad on jagatud 60ks erinevaks põllulapikeseks ja veinipuude keskmine vanus on 30 aastat.

Origines Croisées Extra Brut on Bertrand-Delespierre lipulaev, väga eriline cuvéee, mis on valmistatud 50% Pinot Noir ja 50% Chardonnay viinamarjadest, mis on kasvanud 100% Premier Cru aedades Chamery’s ja Ecueil’s. Cuvée ühendab endas kahe perekonna erinevate aedade  saaki: Chardonnay marjad tulevad kunagistest Bertrand’i pere aedadest ja Pinot Noir marjad saadakse omakorda Delespierre perekonnale kuulunud aedadest. Veini valmistamiseks kasutatakse kõige vanemate veinipuude saaki, aedade keskmine vanus on 30 aastat, osa aedu on rohkem kui 50 aastat vanad. Baasvein on 2014. aastakäigust ning moodustab 60% cuvée’st, ülejäänud 40% on “reserve” veinid aastakäikudest 2010, 2011, 2012 ja 2013. Baasvein on kääritatud 600 liitri suurustes demi-muids tammevaatides, malolaktilist kääritamist ei ole rakendatud. Vein on settega kontaktis pudelis küpsenud üle 7 aasta. Disgorgement toimus aprillis 2022 ja dosage on 2 grammi liitri kohta.

Origines Croisées on ehe gastronoomiline cuvée, äärmiselt omapärase karakteriga ja suurepärase maitseprofiiliga. Värvus on veinil kahvatu kuldne, ilus ja särav, väga peene mulliga. Aroom on samaaegselt värske ja küps, omavahel on segunenud värske sidrun, ahjuõun ja värskelt küpsetatud brioche. Maitse on väga elegantne ja peen, rikkalik ja laialivalguv, avanedes muutub maitse tihedamaks, lisandub mahlane puuviljasus, sidruni värskus, kerge soolakas nüanss, õrn vürtsikus, suurepärane balanss. Lõppmaitse on väga elegantne, omavahel mängivad kerge mõru noot ja sidruni happesus, hästi on tunda Pinot Noir vürtsikust, lõpuks ilus kriidine nüanss, isuäratav soolasus, värske küps sidrun ja röstitud sai. Vein on valmis joomiseks, soovitatav joomisaken 2023 – 2035. Toitudest sobib suurepäraselt küpsetatud linnulihaga seenekastmes. Serveerida temperatuuril 10 – 12 kraadi.