Champagne Bertrand-Delespierre “L’Âme de 2012 Millesime” Premier Cru Extra Brut Vintage 75cl

74,10 

Marjasort

, ,

Aasta

Alkoholisisaldus

Regioon

Riik

Tootja

Tootekood: 154A Kategooria:

Kirjeldus

Champagne Bertrand-Delespierre on asutatud 1980. aastal kui abiellusid kahe veinimeistri lapsed, Chantal Delespierre ja Didier Bertrand. Tänaseks on meeskonnaga liitunud ka nende kaks last, Clémence ja Adrien, kes jätkavad oma vanemate tööd ja viivad edasi nende pärandit, samuti on nad toonud kaasa entusiasmi ja uusi ideid Bertrad-Delespierre mõisa arendamiseks. Perekonna kogu töö austab kohalikku terroir’d ja loodust: veinipuude ridade vahel kasvab lopsakas rohi ja taimestik, pinnast haritakse käsitsi, ühtegi keemilist umbrohu – või putukatõrjet ei kasutata, viinapuude kasvutsükklisse sekkutakse vaid äärmisel vajadusel. Clémence ja Adrien on oma aedades alustanud elurikkuse säilitamise programmi ja istutatud on uusi põõsashekke, et kaitsta osasid veiniaedu ilmastiku ja metsloomade eest.

Veinipuude eest hoolitsetakse äärmise hoolega ja need annavad erakordselt rikkalikku saaki. Veinid valmivad aeglaselt ja võimalikult naturaalselt. Kääritamine toimub nii terasest mahutites kui ka 600 liitri suurustes „demi-muids” tammevaatides. Bertrand-Delespierre on Recoltant Manipulant (Grower’s Champagne) ja valdus asub Chamery’s, Montagne de Reims’i südames, 15 kilomeetri kaugusel Reims’i linnast ja 20 kilomeetrit Epernay’st. Veiniaiad asuvad neljas erinevas Premier Crus: Chamery, Ecueil, Villedommange ja Montbré. Kasvatatakse kolme põhilist Champagne piirkonna marjasorti, Chardonnay, Pinot Noir ja Pinot Meunier, kokku 10 hektaril. Veiniaiad on jagatud 60ks erinevaks põllulapikeseks ja veinipuude keskmine vanus on 30 aastat.

L’Âme de 2012 Extra Brut on Bertrand-Delespierre “vintage” ehk kindla aastakäigu vein, valmistatud 1/3 Pinot Noir,  1/3 Pinot Meunier ja 1/3 Chardonnay viinamarjadest, mis on kasvanud 100% Premier Cru aedades Chamery’s, Ecueil’s ja Villedommange’s. Vein on kääritatud roostevaba terasest mahutites, malolaktilist kääritamist ei ole rakendatud. Vein on settega kontaktis pudelis küpsenud üle 9 aasta. Disgorgement toimus jaanuaris 2022 ja dosage on 2 grammi liitri kohta.

Värvuselt särav kuldkollane, väga peene mulliga. Aroom on küps ja avar, eristuvad värsked punased puuviljad, kergelt vürtsi ja rikkalik pärmine küpsetamise noot. Maitse on värske, jõuline, tunda krõmpsuvat punast õuna, hea komplekssus, ilus vürtsikus, suurepäraselt integreeritud happesus, väga pikalt püsiv lõppmaitse. Vein võiks ideaalis veel mõned aastad pudelis küpseda, et väljendada oma täiuslikku iseloomu, küpsemispotentsiaal 10-15 aastat disgorgement aastast. Toitudest sobib ideaalselt mitmesuguste mereandidega (austrid, homaar jne.), küpsetatud kvaliteetse valge kalaga, pannil praetud kammkarbiga. Serveerida 10 – 12 kraadi juures.