Campo alla Cerqua, Montefalco Sagrantino DOCG, Tabarrini 75cl

51,20 

Marjasort

Riik

Aasta

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 1929 Kategooria:

Kirjeldus

Giampaolo Tabarrini on 5. põlvkonna esindaja ning teda loetakse Itaalia noorema põlvkonna üheks silmapaistvamaks veinitootjaks. Campo alla Cerqua on DOCG klassifikatsiooniga vein, mis valmistatud 100% Sagrantino viinamarjadest, mis tulevad Tabarrini samanimelisest üksikveiniaiast. Pinnas on savine ja liivane. Viinamarjad koristatakse käsitsi nii hilja kui võimalik (oktoobri lõpus). Käärimine toimub 25 päeva, pärast mida laagerdub vein Prantsuse väikestes tammevaatides 18 kuud, seejärel 18 kuud suurtes tammevaatides ja pudelis veel 10-18 kuud.

Aroom on intensiivne ja jõuline, tunda mustsõstart ja vürtse. Maitse on heas tasakaalus, täidlane, soe, jõuline, tunda lagritsat, tõrva ja ürte. Järelmaitse on lõputu, kus eristub seeder ja vürtsisus. Toitudest sobib erinevate lihadega, eriti steigi või metsloomalihaga, rikkalike hautistega, küpsete juustudega ja kõige tumedama šokolaadiga. Serveerida 16-18 kraadi juures Riedel Syrah klaasist ning vein kindlasti dekanteerida mõni tund enne serveerimist. Veini toodetakse umbes 16000 pudelit aastas. Vananemispotentsiaal aastani 2025.

Sagrantinot kasvatakse ainult 100 hektaril umbes 25 tootja poolt Umbria maakonnas ja peamiselt Montefalco küla ümbruses. Arvestades nii väikest toodangut on see vein väljaspool Itaaliat praktiliselt tundmatu. Sagrantino on maailma üks tanniinseim viinamarjasort ning 1991. aastal omistatud DOCG staatuse kohaselt tuleb veini valmistada 100% Sagrantinost ning vanandada minimaalselt 30 kuud.

Gambero Rosso 3 Glasses
Wine Advocate 93 p