Ca del Bosco Franciacorta Riserva Dosage Zéro Noir “Vintage Collection” Millesimato 2010 75cl

111,40 

Marjasort

Riik

Aasta

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 1961 Kategooria:

Kirjeldus

Ca’ del Bosco on Itaalia üks parimaid ja enim tunnustatud veinimajasid. Näiteks Gambero Rosso veiniteatmikus on Ca’del Bosco võitnud kõige ihaldatumad „kolm klaasi” rekordilised 35 korda, olles Angelo Gaja järel teisel kohal. 1960ndate lõpus ostis Annamaria Clementi Zanella väikese maja Franciacorta mäe nõlvakul, mida kohalikud teadsid “Ca’del bosc” nime all. Maurizio Zanella oli üks esimesi, kes nägi Franciacortas suurt potentsiaali ning 1970ndatel muutis väikese maja uhkeks veinimõisaks, mis täna meenutab pigem kunstigaleriid. 1995. aastal sai Franciacorta piirkond kõrgeima DOCG staatuse ning täna omab Ca’del Bosco seal 150 hektarit veiniaedu.

Dosage Zero Noir on väga haruldane Franciacorta Riserva. Valmistatud 100% Pinot Nero viinamarjadest, mis tulevad mõisa kolmest parimast Pinot Nero aiast 460 meetri kõrgusel merepinnast. Viinamarjad koristati käsitsi septembri alguses 2009. aastal, seejärel toimus hoolikas sorteerimine ning jahutatud kobarad suunati nn. “berry spa’sse”. See on patenteeritud ning spetsiaalselt Ca’del Bosco poolt välja töötatud kobarate pesemis – ja kiirkuivatusliin.

Kääritamine toimub väikestes tammevaatides, kus ka vein 5 kuud laagerdub. 8 kuud peale korjamist tehakse lõplik segu. Teistkordne kääritamine pudelis kestis 8 aastat ja 5 kuud. Settelt eemaldamine toimub samuti täiesti hapnikuvabas keskkonnas ning suhkrut ei ole lisatud. Hapnikuvaba keskkond võimaldab veinil tunduvalt kauem värske püsida ning palju vähem on vaja kasutada sulfiite (vähem kui 50 mg/liitri kohta, maksimaalne seaduslik limiit on 185 mg/l kohta).

Toodang oli väga limiteeritud, Eestisse saabus vaid 12 pudelit!