Champagne Ayala Le Blanc de Blancs Brut Vintage 2016 75cl

109,40 

Marjasort

Riik

Aasta

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 121 Kategooria:

Kirjeldus

Ayala Le Blanc de Blancs’i valmistatakse väga väikestes kogustes ainult parimatel aastatel ning selleks kasutatakse 100% Chardonnay viinamarju, mis tulevad põhilselt Grand Cru aedadest (60% Chouilly ja 40% Le Mesnil-sur-Oger) ja valik Premier Cru aedadest. Vein küpseb pudelis pärmisettel vähemalt 6 aastat, dosage on madal 6 gr/l kohta. Disgorgement kuupäev on märgitud iga pudeli tagasildil.

Värvuselt on vein kuldkollane. Aroomis on tunda viirpuud, tsitrust, valget virsikut, valgeid lilli ja eksootilisi puuvilju. Maitse on puhas, värske, kriidise mineraalsusega, kreemja tekstuuriga ja pika järelkajaga. Ideaalne aperatiivina, kuid sobib väga hästi ka toitudega. Parim kaaslane erinevate valgete kaladega, kammkarpidega, merivähiga ja pirnidest valmistatud magustoitudega.

Champagne Ayala on üks vanimaid šampanjamajasid (aastast 1860). Nad asuvad kuulsas Ay külas ning on šampanjamajade mõistes väga väike tootja (kokku vaid 15 töötajat). Personaalne lähenemine võimaldab toota “haute couture” veine, saades viinamarju põhiliselt Grand Cru (17 aeda) ja 1er Cru aedadest (44 aeda).