Anthologie de Marjosse “Cuvée Hirondelle”, Vin de France 75cl

37,30 

Marjasort

Riik

Aasta

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 695 Kategooria:

Kirjeldus

Chateau Marjosse on Pierre Lurtoni isiklik veinimõis, kus ta igapäevaselt ka elab, Pierre Lurton on Chateau d’Yquem’i ja Chateau Cheval Blanc’i president. Marjosse on ajalooline veinimõis Bordeaux Entre-Deux-Mers piirkonnas, 14 kilomeetri Saint-Emilion’ist. Pierre on viimased 30 aastat Marjosse veiniaedade eest hoolitsenud, enamus nendest on kõik väga vanad, osad istutatud isegi 1920ndatel. Alates 2018. aastakäigust otsustas Pierre alustada mõisas uue põneva projektiga, ta valmistab viite eksklusiivset veini Marjosse parimatest valitud veiniaedadest ja Bordeaux kontekstis ebatavalistest marjasortidest.

Cuvée Hirondelle on valmistatud 100% Muscadelle viinamarjadest. Väga haruldane on leida Bordeaux’s puhtal kujul sellest marjasordist valmistatud veini. Chateau Marojosse Muscadelle veinipuude vanus on märkimisväärsed 75 aastat, veiniaia pinnases savi-lubjakivi segu. Vein on kääritatud roostevabast terasest mahutites, järellaagerdumine 12 kuud munakujulistes betoontankides ja terasest mahutites.

Värvuselt särav kahvatu-kollane, aroom on väga komplekssne ja üllatava aromaatsusega, väga lilleline, unikaalse roosiõie noodiga, avanedes lisandub kerge vürts. Maitse on täidlane ja rikkalik, kollased puuviljad, küps aprikoos, lõppmaitse suurepärase värskendava happega. Veini kogutoodang on 2396 pudelit (2018 aasta).