Aleatico Passito, Salento IGT 50cl

52,90 

Marjasort

Riik

Aasta

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 1940 Kategooria:

Kirjeldus

Masseria Li Veli Aleatico Passito on tõeline “meditatsiooni vein”. Selle veini valmistamiseks kasutatud veinipuude aed asub savisel pinnasel, kus alumises kihis domineerivad lubjarikkad kivid. Veiniaed paikneb Cellino San Marco piirkonnas 70 meetri kõrgusel merepinnast. Veinipuude keskmine vanus on 14 aastat.

Viinamarjad koristatakse käsitsi septembri esimesel nädalal. Seejärel asetatakse hoolikalt sorteeritud kobarad ükshaaval temperatuurikontrolliga ventileeritud ruumi, kus nad 45 päeva kuivavad. Pärast seda nopitakse ükshaaval marjad kobaratest ning 500 liitri suurustes tammevaatides toimub 3 nädala pikkune kääritamine. Siis toimub õrn marjade pressimine ning manuaalne filtreerimine. Vein laagerdub 40 kuud väikestes 112 liitri suurustes tammevaatides.

Aroomis on tunda kuivatatud puuvilju (aprikoosi, datleid, viigimarju), lagritsat ja kohvi. Maitse on rikkalik, samas väga pehme ja mesise tekstuuriga, eristuvad mocca, loomanahk, kohvi, lagrits ja magusad ürdid (rosmariin). Ideaalne magustoit iseenesest, sobib mandliküpsistega, kookidega kus on pähkleid ja kuivatatud puuvilju, õhtusöögi lõpetuseks digestiivina, põnev koos sigariga. Soovitav serveerida 12 kraadi juures ja võimalusel avarast Riedel Bordeaux klaasist. 

Wine Advocate 94 p